Chatyaz.Com Bildiri

Türkçe Sohbet Programı Yeni versiyonu ile yayındadır indirmek için Tıklayınız.

Türkiye\'Nin Seviyeli SOHBETİN Gerçek Adresi


smiley Sohbet'e Başla!

İngilizce Sohbet

19 Ağustos 2020, Çarşamba Kategori: Sohbet Odaları 53 0

İngilizce Sohbet Günümüzde, teknolojinin ve ticaretin geldiği nokta ile gerek popülerliği gerek kullanıldığı alanlar ve ülkeler olmak üzere ingilizce küresel bir dil haline gelmiştir. Ülkemizde eğitim dinamiğinin en önemli taşlarından olan yabancı dil konusunda atılan adımlar son çeyrek yüzyılda biraz daha faydalı olmuş görünmekte. Fakat Türkiye popülasyonu baz alındığında yine de yeterli bir seviyede yabancı dil konuşma oranına sahip değiliz. Bu çıtayı yükseltmek için ilkokul, ortaokul ve lise dönemlerinde ciddi eğitimlerden geçen genç nesil yine de istenilen seviyede ingilizce öğrenebilmiş değil. Üstelik yabancı dil kurslarına harcanan vakit ve nakit yeterli olmamakta.

Dil yapılarının benzediği yerler de olsa iki dil arasında oldukça fark vardır. Türkçe’ye farsça,fransızca ve arapçadan girmiş yüzlerce kelime bulunmakta. Fakat ne kadar etkilenen bir dil de olsa batı dillerine uygunluğu ve öğreniminin kolay olması konusunda Atatürk ve onun devrimlerine sonsuz teşekkür ve saygıyı borç bilmeliyiz.

İngilizce sohbet

Başlangıç olarak ingilizce muhabbet edebilmek için günlük konuşmalara aşina olmanız yeterli olacaktır. Bunu yaparken anadilinizde cümleleri hazırlamak yerine, olağan akışına bırakarak anlık konuşma gerçekleştirmeniz muhabbet durumunun devamı için çok önemli bir adım olacaktır. Bunun için nelerden faydalanabileceğinizi belirtmekte fayda var. Şu başlıklar ingilizce pratik konusunda size yardımcı olabilir;

Uzun vadede bu saydığımız 5 madde ile ingilizce öğreniminize sayısız katkıda bulunabileceğiniz gibi artık konuşulan günlük muhabbetler sırasında konulara yabancı kalmayacaksınız. Sıradan bir gününüzde ettiğiniz Türkçe sohbet gibi konuşmak sandığınız kadar zor değil. Hayallerinizi ertelemek yerine çaba göstermeniz meyvelerini size mutlaka verecektir. Bu noktada yabancı dile olan yatkınlığınız çok önemli bir husus. Maalesef bu bir yetenek olarak görülse de biz daha çok sosyal iletişim zekası olarak görüyoruz. Eğer hafızanız ile birleştirirseniz bu gücünüzü bir kaç ay gibi kısa bir sürede ingilizce öğrenmek kaçınılmaz olacaktır. 90’lı yılların sonunda popüler olup günümüzde hala kullanılmakta olan

ile bu pratik yolunuzu geliştirebilirsiniz. Burada öğreneceğiniz bazı kalıplar aslında size öğretilen grammer kalıplarının biraz dışına çıkacaktır. Çünkü birçok aksana ve sokak diline maruz kalabilmeniz mümkün olacağı gibi son yıllarda türeyen klavye diline de maruz kalacaksınız. Bunlara örnek olarak şu kısaltmaları verebiliriz. Lol, kappa, lmao, rofl , lul, brb, wtf, afk vb. gibi kısaltmalar kısa sürede alışkanlığınızı kazanacaktır. Bu konuda katı olmalısınız ve bu kısaltmalara kendinizi çok kaptırmamalısınız. Bir kaç ay dil geliştirmeye odaklanın ve ingilizce sohbet siteleri aracılığı ile sürekli pratik yapmaya devam edin. Dilerseniz english kanalımızda muhabbete katılabilir sayısız yabancı dilde söyleşi gerçekleştirebilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.